+90555 859 42 40

Hakkımızda

 • Hakkımızda

  Eğitim VE ERKEN ÇOCUKLUK EĞİTİMİNDE AKLA GELEN İLK İSİM OLAN İLKYUVAM EĞİTİM KURUMLARI UZMAN VE DENEYİMLİ KADROSUYLA YENİMAHALLE VE KEÇİÖRENDE HİZMET VERMEKTEDİR OKULUMUZ;  - Okullarımız müstakil bir bina olup, her alanı tamamiyle okula aittir.
  - Keçiören Okulumuz 2.500 m2 Kapalı Alan , 500 m2 oyun alanına sahiptir.
  - Yenimahalle Okulumuz 1.250 m2 kapalı alan , 300 m2 oyun alanına sahiptir.
  - Fiziksel koşulları çocukların tüm ihtiyaçlarını karşılamaya uygundur.
  - Eğitim (7-10 yaş), Hazırlık sınıfı (6 yaş), Anaokulu (3-5 yaş), Oyun grubu (2 yaş) olarak eğitim hizmeti veren okulumuzda öğrenciler sağlıklı bir eğitim için gerekli olan araç ve gereçlerle donatılmış atölyelerde eğitim görmektedirler.
  - Uygun koşullarda hazırlanmış, çocukların yetenek ve yaratıcılıklarını ortaya çıkartmalarına yardımcı olacak gerekli malzemelerin bulunduğu atölyelerde eğlenerek öğrenmektedirler.
  - Kişinin kendini anlaması, farkındalık kazanması, problemlerini tanımlaması ve çözüm yolları üretmesi, kararlar alması, kapasitesini geliştirmesi, çevresiyle uyumlu ve sağlıklı bir iletişim halinde olması ve kendini geliştirmesi için, psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir.
  - Ögrencilerin, günlük beslenmeleri için gerekli olan protein, karbonhidrat ve vitaminden oluşan menüler, sağlık ve hijyen kurallarına uygun olarak yemekhanemizde hazırlanmaktadır.
  - Çocuklarımızın keyif içinde oynadıkları, mutluluklarını cıvıl cıvıl sesleri ile etrafa yayan, birçok yetişkini tekrar çocuk olmaya heveslendiren, kum havuzu ve bahçe oyuncakları ile donatılmış, iyi bir öğrenme sürecinin yaşandığı çocuk bahçesi-oyun atölyesi ve oyun salonunda çocuklarımız bir çok deneyim kazanırlar.
  - Okulumuz 24 saat (Yangın-Doğal gaz-Hırsızlık vb durumlar için) güvenlik sistemi tarafından kontrol altında olmakla birlikte, okulun giriş kapıları, koridorlar ve bahçemiz kameralarla gün boyu izlenmektedir.
  - Okulumuzda öğrenci taşıma standartlarına uygun, yakın semtlere servis hizmeti sunulmaktadır.

  EĞİTİM ANLAYIŞIMIZ

  İlkyuvam Anaokulları misyonu paralelinde ele alınan uygulamaların ilk basamağını oluşturan, Anaokulumuzdaki eğitim amacımız; psikolojik olarak güçlü ve mutlu, akademik olarak başarılı, sosyal olarak etkili bireyler yetiştirebilecek problem çözme anlayışına dayalı bir okul iklimi yaratmaktır. Anaokulumuzda, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan ‘Okul Öncesi Eğitim Programı’ uygulanmaktadır. Programın esnek yapısından dolayı, günceli yakalamak ve ortaya çıkan ihtiyaçları tamamlamak için yeni amaç ve kazanım eklemeleri de yapılmaktadır.

  Okulöncesi eğitimimizle;

  1. Kendine güvenen, başarılı olacağına inanan, sonuca değil sürece odaklanan, yetişkinden yardım isteyebileceğini bilip gerektiğinde ondan yardım isteyebilen,
  2. Meraklı, öğrenmenin keyif veren bir deneyim olduğuna inanan,
  3. Amaçlı; bir etki yaratabilmek için sabırlı olması gerektiğini bilen, başladığı işi bitiren,
  4. Özdenetimi olan, duygu ve davranışlarını yaşına uygun biçimde ayarlayıp denetleyen, kendisi ve başkaları için tehlikeli olabilecek durumlar yaratmaktan kaçınan; ayrıca ilgi, istek ve yeteneklerinin farkında olan,
  5. İlişki kurabilen, diğerleri tarafından anlaşıldığını ve diğerlerini anladığını hissederek iletişime geçebilen, empati yeteneği olan,
  6. İletişim yeteneği olan, duygu-düşünce alışverişinde bulunabilen, duygularını fark ederek adlandırıp söze döken,
  7. İşbirliği yapabilen, grup içinde kendi gereksinimleri ve haklarıyla başkalarınınkini dengede tutma becerisini kazanan,
  8. Kişisel bütünlüğü olan; duygularını, düşüncelerini, söylediklerini ve yaptıklarını dengeleyebilen bireyler yetiştirmeyi amaçlıyor ve çalışmalarımızı bu doğrultuda gerçekleştiriyoruz.