+90555 859 42 40
 • İngilizce Dersimiz

  English Kids Academy Kimdir?

  English Kids Academy'nin kuruluş amacı okul öncesi ve ilköğretim okullarının, öğrencilerine kaliteli İngilizce eğitim verebilmeleri yönünde çözüm ortağı olmaktır. English Kids Academy'nin eğitim felsefesi bir yabancı dilin ancak ana dili öğrenmede olduğu gibi ilk önce konuşarak öğrenebileceğidir. English Kids Academy ile çalışan okullarda yabancı dil eğitimi, çocuklara özgüven aşılayarak ve yabancı dili sevdirerek başlar.

  Bunun yolu da yabancı dili konuşurken hata yapmaktan korkmayan çocuklar yetiştirmekten geçer. English Kids Academy ile çalışan kurumlarda İngilizce öğretme sorumluluğu okulda görevli tüm öğretmenlere aittir. Öğretmenler gerekli eğitimleri alarak, teknolojinin de yardımı ile çocukların yabancı dil öğreniminde aktif rol üstlenirler.

  English Kids Academy ile çalışan okullarda amaç yabancı dil eğitimini tam zamanlı vermektir. Bu sayede çocuklar yabancı dil eğitimini daha fazla saat görürler. Ayrıca yabancı dili farklı kişiler ile konuşma şansı buldukları içinde çok daha iyi öğrenirler.

  - 3-4 ve 5-6 yaş çocuklarına göre farklı eğitim programları hazırlanır.
  - Bu programa göre sene başında tüm okul personeline kapsamlı bir ingilizce eğitim verilir.
  - English Kids Academy eğitim kordinatörleri her ay okulları düzenli ziyaret ederler.
  - Bu ziyaretlerde Öğretmenlerin geliştirilmesi gereken alanlar ortaya çıkartılır ve hizmet içi eğitimler ile bu alanlar geliştirilir.
  - Dönem sonunda çocuklar için yabancı dil gelişim raporları hazırlanır ve gerek sözlü, gereksede yazılı olarak bu bilgiler veliler ile paylaşılır.
  - Her ay çocukların aylık ingilizce farkındalığı ölçülerek bu çocukların geliştirilmesi gereken alanlara takviye yapılır.
  - English Kids Academy programını uygulayan okullarda okul idarecisinden, servis görevlisine kadar herkesin çocuklarla ingilizce konuşması sağlanarak tam zamanlı eğitim programı uygulanır.
  - Heryıl eğitim yılı sonunda, Yurt dışından gelen denetçiler English Kids Academy programını uygulayan okulları denetlerler.
  - English Kids Academy programını uygulayan bir okula çocuğunu gönderen veli, çocuğunun iyi bir ingilizce temele sahip olacağını garanti altına almış olur.  Keçiören İlk Yuvam Anaokulu Toplam Okuma : ( 654 )