+90555 859 42 40
 • Atölye Çalışmalarımız

  Uygulamakta olduğumuz etkin öğrenmeye dayalı eğitim metodunun en önemli bileşenlerinden birisi atölye çalışmalarıdır. Bu atölye çalışmaları sırasında çocuklar sadece sanatsal yaratıcılıklarını geliştirmekle kalmaz; hayatta başarılı olmalarını sağlayacak çok sayıda yeteneği de edinirler. Bunlardan en önemlileri kendi güçlerinin ve yeteneklerinin farkına varma; kendi varlığını farketme, kendini ifade etme ve ortama kabul ettirme; başkalarının varlıklarını ve yeteneklerini kabul etme; onlarla birlikte yaşama, konuşma ve üretmedir.

  Keciören anaokulu ilkyuvamda Atölye çalışmaları diğer gezi ve aktiviteler ile ortak konu üzerinde yapılmaktadır. Örneğin Sinema konusunda gidilen müzedeki sinema makinelerini inceleyen çocuklar kreş, anaokulu'na döndüklerinde mevcut malzemelerden sinema makinesi maketi yapabilme imkanı bulurlar. Bu sayede çocuk gözlemleme, değişik materyalleri biraraya getirirken problem çözme, 3 boyutlu düşünme, ortak ürün ortaya çıkartırken hem arkadaşları hemde öğretmenleriyle sürekli iletişim kurmayı öğrenmektedir.

  Keciören anaokulu ilkyuvamda Atölye çalışmalar sırasında hazır materyaller kullanmıyoruz, yani boyama kitaplarımız, şablonlarımız, hazır kalıplarımız yok. Bunun yerine kreş, anaokulu'muzdaki sınıflarda ve atölyemizde, çocuğun ilgisini çekecek, yaratıcılığını ateşleyecek değişik renk ve şekillerde işlenmemiş malzemeler bulunduyoruz.

  Bunların bazıları yıldız parkı ve diğer doğa gezilerinden topladığımız malzemeler, bunlara evlerden toplanan geri dönüşüm malzemelerini ekliyoruz. Yine değişik atölye çalışmalarında kullanılan yapılan çalışmalara renk veya şekil vermekte kullandığımız malzemelerimiz var. Tüm bunlar sınıflarda ve atölyede çocukların ulaşılabileceği şekilde düzenlenmiş mekanlarda bulunuyor. Muhtemelen bu kadar malzemeyi bir arada görünce siz de "şimdi çocuk olmak varmış" diye düşünmekten kendinizi alamayacaksınız.  Keçiören İlk Yuvam Anaokulu Toplam Okuma : ( 3060 )